Jdi na obsah Jdi na menu
 


bouřlivý rok 1990 část 2.

29. 12. 2008

V květnu tedy Orlík nekoncertoval. Začaly přípravy na debutové album. Pronajalo se studio a zaplatila nahrávací společnost Monitor.V červnu pak  za jediný týden nahrávání vzniklo album jménem Miloš Frýba for president, známější spíše prostě jako Oi!.Album vyvolalo rozporuplné reakce ze strany veřejnosti zejména díky písním Álíb Agil (pozpátku nazpívaná Bílá liga) a Bílej jezdec,které byly považovány za rasistické.Ovšem většina z 18 písní byla přijata bez problémů.Většinou berou věci kterých se týkají s nadhledem, je zde i  protifeťácká nebo oslavující pivo a rušný noční život. Alba se prodalo kolem 100 tisíc kusů a dodnes se prodává. Avšak byly zde problémy ohledně autorství.

 

Když vyšla první deska Orlíku, bylo tam uvedeno:hudba a texty ORLÍK. Jenže ačkoliv na desce jsou dvě věci které napsal a složil Áda Vitáček, nedostal ani korunu zaplaceno.Tak se obrátil na tehdy podnikového právníka Plexis (protože byli v agentuře Art production K). Ten sjednal schůzku s Pepou Přibem jakožto vydavatelem (MONITOR EMI), klukama z kapely,tedy s Danem a Davidem, a tam jim řekl,že jestli mu nedají,co mu dát mají,bude mít firma Monitor problém. No,a ačkoliv Matásek hlásil, že by Áda taky nemusel dostat nic a navrch třeba přes hubu,Přib s Landou uznali, že je lepší mu dát prachy než se soudit s nejistým výsledkem.

V červenci se začalo znovu koncertovat, 25.července vystoupil Orlík s řadou dalších kapel v Horní Radouni. Skinheadi opět obsadili jak koncerty,kde se již od vzniku Orlíku mlátili s pankáči (mezi rváči byl i Dan Landa),tak i hospody, kde s nimi pili.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář