Jdi na obsah Jdi na menu
 


co bylo po vstupu Daniela Landy aneb rok 1989

29. 12. 2008

 Tři měsíce po svém příchodu přitáhl Daniel Landa Davida Matáska jako druhého kytaristu. Áda popsal jeho příchod následovně:

"Pamatuju si, jak David vytáhl místo kytary housle, na nich vyřízlou díru,v ní narvanej snímač a do toho vraženej krk z kytary a ono to fakt hrálo,ale pak si pořídil starou lubovku Jolana a ta mu vydržela, co si pamatuju. David nikdy nebyl dobrý kytarista, ale do muziky, co jsme hráli, nebylo potřeba super kytaristu. Měl image, byl docela v poho a učil se rychle, navíc píseň o mistru Janu Husovi byla jeho, tudíž i nápady měl dobré, jen deset let nehrál a to se projeví na každém. "

Šimon se vyjádřil takto:

"Kromě Ády jsme tenkrát nebyli nikdo z nás žádný muzikantský zázrak, což se tedy týká i Davida. Jak hrál později nemohu posuzovat, jelikož jsem ho již neslyšel. Co se týče jeho osoby - byli jsme spoluhráči v kapele. Neměli jsme žádné jiné společné aktivity takže jsme se ani moc nepoznali. Rozhodně byl klidnější a umírněnější než Dan. Svou roli hrálo také to, že mně bylo 18 a jemu 26."

Na přelomu let 1988/89 začínají vstupovat  a na jaře 1989 nahrávají Demo ,někdy též přezdívané ,,Nulka". Kapela odehrála několik koncertů (seznam v rubrice koncerty) a měla problémy s Veřejnou Bezpečností. David Matásek  v rozhovoru pro pikant.centrum.cz popsal toto období velmi stručně:

"Byli jsme garážová, pololegální skupina. Neměli jsme na to žádné papíry. Hráli jsme na takových neoficiálních akcích, které se jmenovali například Mikulášská nadílka nebo Sjezd zahrádkářů. Někdo se přihlásil k zahrádkářům a pronajal si sál. Hrálo se třeba dvě hodiny než přijeli ,benga´.Lístky se prodávali za dvacku. Takhle to tehdy fungovalo. Někde se sešlo 300 lidí, někde 500."

  Poté odešel Áda Vitáček,který nestíhal hrát zároveň ve 3 kapelách (kromě Orlíku hrál ještě v kapelách Plexis a Wanastowi Vjeci). Áda opustil kapelu 1.července, nahradil ho Martin (někde se uvádí Jan) Limburský, který v první polovině 80.let hrál v kapelách A 64 (bicí) a Kečup (zpěv).Odešli i Petr se Šimonem. Šimon mi k tomu napsal toto:

,,Jak si to pamatuji já. Áda odešel první a já chvíli po něm. Bylo to ale v podstatě najednou, protože odchodem Ády se přestalo zkoušet a už se nehrál žádný koncert. Mám dojem, že Petr odehrál ještě nějaký koncert, ale nejsem si s tím jistý. Co vím určitě, že nikdo z nás tří nic nenahrál (ani Rebelii ani žádnou desku). I kvůli tomu měl Áda s Danem a Davidem spor o nějaká autorství (víc o tom ale nevím).Co se týče důvodů mého  odchodu: nikdy jsem nebyl skinheadem. Přerod ve skinheadskou kapelu mne tak trochu zaskočil. I když jsem fungoval v kapele nějakou dobu, nebyl to zas takový kalup událostí. Zkoušky jednou za čas, odehrál jsem asi 6 koncertů. Ten nástup popularity a profilování kapely mne trochu vystrašilo.Je to jiný svět, jiný životní názor se kterým jsem se nemohl ztotožnit a teď si mohu dovolit tvrdit, že nikdy neztotožním."

Za Šimona přišel Jakub Maleček (1988-1991 Tři Sestry). Sestava se až do rozpadu nezměnila. Po ustálení sestavy se začalo znovu koncertovat (např.Sokolov září 1989).

 

                         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář